+48 530 807 169

To jest moja, Twoja,

Nasza Bajka

Dwie tańczące młode osoby. Jedna z nich ma czarną, skórzaną kurtkę, druga błękitną, dżinsową kurtkę.

Fundacja Nasza Bajka

Nasza Fundacja powstała z inicjatywy grona społeczników i animatorów, przekonanych, że każdy bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, status społeczny czy stan zdrowia ma prawo do zmiany w swoim życiu, która jest kolejnym krokiem do samodzielności i szczęścia.

Naszą działalność rozpoczął zespół, składający się z kilku zaangażowanych pracowników i wolontariuszy, mający pod opieką około pięćdziesięciu podopiecznych w jednej świetlicy socjoterapeutycznej. Obecnie zatrudniamy około pięćdziesięciu pięciu pracowników, a pod nasze skrzydła trafia ponad dwustu podopiecznych rocznie. Naszą misję realizujemy prowadząc trzy placówki:

  1. Ośrodek Wsparcia Dziennego Nasza Bajka dla dzieci i młodzieży,
  2. Dom Wsparcia Dziennego Nasz Zakątek dla seniorów oraz osób dorosłych z niepełnosprawnościami,
  3. Centrum Asystentury Społecznej.

Nieustanny rozwój i dbanie o poprawę jakości życia naszych podopiecznych są wpisane w rdzeń istnienia naszej fundacji. Zapewniamy im kompleksową opiekę i wsparcie, poprzez m.in.: terapię i rehabilitację, integrację społeczną, teleopiekę, usługi opiekuńcze i asystenckie oraz prowadzimy wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego.

Opiekę zapewniają stale rozwijający się, zaangażowani profesjonaliści, którzy nieustannie podnoszą swoje kompetencje. Pracujemy z psychologami, pedagogami, rehabilitantami, socjoterapeutami, terapeutami oraz animatorami, którzy rzetelnie i oddanie wykonują swoją pracę każdego dnia.

W codzienną, szarą rzeczywistość naszych podopiecznych wprowadzamy barwy, radość i uśmiech, a dzięki nim nasze życie też nabiera innych kolorów i doświadczamy wspaniałych emocji. Wzajemnie tworzymy dla siebie bajkowy świat.

Historia Naszej Bajki

2010
Tak to się zaczęło
Pięć rosnących sadzonek, każda kolejna wyrośnięta wyżej niż poprzednia. Obok sadzonek widać dłoń wkładającą kolejne ziarno do ziemi
Pomysł

Wcale nie tak dawno temu, i nie za siedmioma rzekami, a w Markach pod Warszawą, Naszą Bajkę założyły cztery fundatorki. Chciały sprawiać, by każdy poczuł się odpowiednio zaopiekowany i doceniony.

2016
Trudne początki
Na zdjęciu widać rękę osoby piszącej na kartce papieru. W tle widać rozłożone kartki oraz biały kubek
Rozwój

Z każdym rokiem przybywało osób, które potrzebowały pomocy, dlatego Fundacja Nasza Bajka zaczęła pomagać także dorosłym z niepełnosprawnościami i osobom starszym. Chętnych do pomocy było więcej i więcej. Powstały kolejne placówki.

2022
Tu jesteśmy
Samolot na tle pomarańczowego, wieczornego nieba. Pod samolotem widoczna jest linia horyzontu,
Sukces

Dzięki oddaniu całego zespołu Fundacja Nasza Bajka spełnia marzenia  podopiecznych i cieszy się ich dużym zaufaniem. Kompleksowa rehabilitacja społeczna, jaką oferujemy, nie pozostaje obojętna na zapotrzebowanie grupy beneficjentów, a dobro naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsze.

Dbamy, by bajki

naszych podopiecznych

były dobre

Zespół Naszej Bajki

Blondynka w okularach w rogowych oprawkach, ubrana w bordowy sweter, patrzy w obiektyw.

Małgorzata Kędzierska

Prezes Zarządu/Specjalista ds. Zarządzania Rehabilitacją

Od ponad 30 lat pracuje na rzecz osób z niepełnosprawnościami i osób niesamodzielnych. Fundator, pomysłodawca i Prezes Zarządu Fundacji Nasza Bajka. Autor projektów realizowanych na rzecz różnych grup niepełnosprawności. Socjoterapeuta, terapeuta ręki I i II stopnia, Metod Dobrego Startu, MRR W. Sherbone, edukator profilaktyki uzależnień, specjalista TUS, animator czasu wolnego, specjalista ICF, kierownik wycieczek szkolnych, wychowawca wypoczynku. Tworzy innowacyjne programy i wspiera wszystkich, którzy tego potrzebują.

Jej pasją są góry i tylko tam potrafi odpoczywać. Mama 4 dzieci. Nie wyobraża sobie innego miejsca pracy niż tutaj w Naszej Bajce. Uwielbia czytać i oglądać bajki. Każdą wolną chwilę spędza z rodziną.

Osoba w białych butach, krótkich spodenkach i szarej koszulce patrzy w obiektyw. W tle widać fontannę i Piramidę Luwru

Nikodem Nerło

Zastępca Prezesa Zarządu, Opiekun medyczny, AOON

W Fundacji Nasza Bajka pracuje od ponad 10 lat. Zaczynał jako wolontariusz, a dzisiaj jest opiekunem osób niesamodzielnych, asystentem osobistym osób z niepełnosprawnością, opiekunem medycznym oraz animatorem czasu wolnego. Obecnie słuchacz PWSM na kierunku technik masażysta.

Jego pasją są podróże “duże i małe”, chce zwiedzić świat i poznawać inne kultury. W wolnych chwilach uprawia sport.

Twarz brunetki z podniesionymi na czoło ciemnymi okularami. Na zdjęciu znajduje się nakładka przedstawiająca flagę Ukrainy

Małgorzata Kalicy

Specjalista ds. Zarządzania Rehabilitacją

Związana ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością od ponad 25 lat, z Fundacją Nasza Bajka niemal od samego początku. Członek Zarządu, współautor projektów realizowanych na rzecz osób niepełnosprawnych. Pracuje przy wykorzystaniu innowacyjnych metod pracy i wsparcia osób z niepełnosprawnością (dzieci, młodzież i dorośli) oraz ich rodzin, a także seniorów w celu usamodzielniania i pozostania jak najdłużej aktywnym w lokalnym środowisku. Ratownik medyczny, główna księgowa, specjalista ds. BHP.

W wolnym czasie spędza czas z rodziną (mama 3 dzieci), uwielbia pływać i biegać oraz czytać literaturę obyczajową i faktu.

Blondynka w kolorowej chustce i czarnym swetrze patrzy w obiektyw W tle widać żółtą ścianę i wiszącą na niej tablicę korkową

Aleksandra Puchnia

Kierownik Biura Fundacji, opiekun medyczny

Związana ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością od ponad 14 lat, z Fundacją Nasza Bajka od samego początku. Fundator oraz specjalista ds. rozliczania projektów Fundacji. Opiekun medyczny, specjalista ds. rachunkowości i controllingu. Do jej głównych zadań należy planowanie i realizacja projektów oraz wsparcie w zakresie przepływu informacji.

Uwielbia kontakt z przyrodą i wycieczki rowerowe oraz podróże. Lubi gotować i spędzać czas z rodziną.

Blondynka uśmiecha się, patrząc w obiektyw

Małgorzata Apolinarska

Pedagog specjalny/Specjalista ds. Zarządzania Rehabilitacją

Wykładowca, szkoleniowiec, coach. Ekspert w obszarze dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz zarządzania różnorodnością (wiele zrealizowanych projektów dla instytucji administracji publicznej i samorządowej). Od ponad 30 lat wspierająca osoby doświadczające kryzysu życia osobistego i zawodowego. Pracuje z osobami z niepełnosprawnością, doświadczającymi przemocy w rodzinie, uchodźcami, bezrobotnymi, rodzinami zastępczymi, itp. Współpracuje również z organizacjami pozarządowymi i instytucjami z obszaru polityki społecznej. Autor i współautor programów i projektów edukacyjnych skierowanych do kadry menadżerskiej, specjalistycznej oraz osób potrzebujących wsparcia. Wykładowca wyższych uczelni realizujący zajęcia ze studentami. Ukończyła Uniwersytet Warszawski.

Długo można pisać o tym co robi – jest pasjonatem działania i tworzenia. Spędza wiele godzin w samochodzie jeżdżąc po całej Polsce i prowadząc wykłady, a wszystko po to by pomóc ludziom zbudować się na nowo. Baterie ładuje na spacerach z psem, windsurfingu i rolkach .

Osoba z ciemno-blond włosami, ubrana w białą koszulę, uśmiecha się do zdjęcia. W tle widać ścianę, na której namalowane są rośliny i kwiaty

Sylwia Knysz

Fizjoterapeuta, specjalista SI

Od 6 lat związana z Fundacją Nasza Bajka. Zajmuje się integracją sensoryczną oraz rehabilitacją dzieci i dorosłych z wadami postawy. Ukończyła szereg różnych kursów, m.in: kurs Integracji sensorycznej I i II stopnia, terapii ręki oraz diagnozy różnicowej zaburzeń dzieci ze spektrum autyzmu. Poza tym: kurs skolioza – diagnostyka i postępowanie fizjoterapeutyczne, PNF podstawowy, FDM podstawowy, FDM neuro.

W wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze i czytać książki - przepada za kryminałami Remigiusza Mroza.

Blondynka w koszuli w biało-czarne, pionowe paski i okularach o rogowych oprawkach patrzy w obiektyw. W tle widać zawieszoną na ścianie pocztówkę

Agnieszka Bystrek

Oligofrenopedagog, pedagog, terapeuta zajęciowy

Od 12 lat pracuje w Fundacji Nasza Bajka. Zajmuje się terapią dzieci, osób dorosłych oraz seniorów. Absolwentka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej I stopnia oraz terapii pedagogicznej II stopnia. Specjalistka diagnozy i terapii zajęciowej, socjoterapeuta. Ukończyła studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki, czyli edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz zespołem Aspergera i wiele kursów, m.in. terapii ręki, Metody Dobrego Startu, ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Gdy nie pracuje, lubi czytać kryminały Harlana Cobena oraz spędzać czas z rodziną.

Blondynka w czarnej bluzce patrzy w obiektyw siedząc na beżowym fotełu

Adela Zalewska-Karp

Oligofrenopedagog, specjalista EEG Biofeedback, terapeuta zajęciowy

W Fundacji Nasza Bajka pracuje od 7 lat. Absolwentka oligofrenopedagogiki, terapii i rehabilitacji osób z autyzmem i zespołem Aspergera, pedagogiki przedszkolnej oraz pedagogiki resocjalizacyjnej. Ukończyła kurs Terapeuty EEG Biofeedback I stopnia oraz kurs terapeuty zajęciowego.

W wolnym czasie lubi zdobywać górskie szczyty oraz fotografować krajobrazy i zwierzęta.

Blondynka w okularach w rogowej oprawce uśmiecha się to zdjęcia. Ubrana jest w czarną bluzę z kapturem z czerwonymi frędzlami

Beata Cupriak

Pedagog, terapeuta zajęciowy

Od ponad 10 lat związana z działalnością w organizacjach pozarządowych, brała udział w projektach skierowanych do dzieci i młodzieży z rodzin borykających się z biedą oraz niewydolnych wychowawczo. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie pedagogiki, edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu. Obecnie pracuje z osobami z niepełnosprawnościami, zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i seniorami. Zależy jej na rozwijaniu samodzielności jej Podopiecznych w życiu codziennym.

Jest domatorką, w wolnym czasie lubi relaksować się w zaciszu domowym, czytając kryminały polskich autorów oraz oglądając horrory i filmy katastroficzne.

Blondynka w czarnej bluzce patrzy w obiektyw. W tle widać błękitne niebo i zielone drzewa

Paulina Mazurek

Neurologopeda, pedagog

Od ponad 20 lat pracy pracuje z pacjentami neurotypowymi oraz z osobami o różnym stopniu niepełnosprawności. Zajmuje się maluszkami, starszymi dziećmi i osobami dorosłymi. Jest terapeutą miofunkcjonalnym, kinezjologii edukacyjnej, terapeutą ręki i jedzenia. Pracuje m.in. metodą Tomatisa. W pracy z pacjentem zawsze najważniejsze jest dla niej zbudowanie dobrej relacji, opartej na zaufaniu. Wyznacznikiem jej pracy są holistyczne podejście do podopiecznych oraz współpraca z zespołem specjalistów.

Odpoczywa w kontakcie z przyrodą. Lubi chodzić i jeździć po górach, pływać i odwiedzać przeróżne miejsca na świecie. Uprawia turystykę w stylu „slow-life”, czyli caravaning. Uwielbia swoją psią gromadkę chihuahua. Lubi gotować i zdrowo się odżywiać.

Blondynka w okularach w rogowych oprawkach i błękitnym swetrze uśmiecha się do zdjęcia

Edyta Rydzyńska-Kosuń

Psycholog, pedagog, specjalista SI, TUS, terapii seksualnej

Od 4 lat pracuje w Fundacji Nasza Bajka jako psycholog - terapeuta dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością oraz ich rodzinami. Wcześniej pracowała w poradni zdrowia psychicznego i w placówkach oświatowych. Ukończyła magisterskie studia psychologiczne o specjalności psychoterapia i terapia seksualna, oraz pedagogiczne studia podyplomowe i Trening Umiejętności Społecznych. Jest terapeutą Integracji Sensorycznej. Prowadzi warsztaty z zakresu seksualności osób niepełnosprawnych, grupy wsparcia dla opiekunów osób niepełnosprawnych, poradnictwo psychologiczne.

Jej pasją są podróże, jednak najbardziej ceni czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Gotowanie i pielęgnowanie roślin jest dla niej formą relaksu.

Blondynka w czerwonej bluzce uśmiecha się do zdjęcia

Greta Nerło

Socjopterapeuta, terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny

Związana z fundacją niemal od samego początku. Studiuje psychologię na Uniwersytecie SWPS. Pracuje z dziećmi i dorosłymi osobami z niepełnosprawnością. Animator czasu wolnego, asystent osobisty osób z niepełnosprawnością, specjalista pracy z młodzieżą trudną w świetlicy socjoterapeutycznej, specjalista Metod Ruchu Rozwijającego W. Sherbone.

W wolnym czasie - jeśli akurat nie ogląda ulubionego serialu zawinięta w koc niczym burrito - rozwija zainteresowanie historią mody oraz stawia pierwsze kroki w szyciu oraz konstruowaniu ubrań.

Skip to content