Lato to czas wycieczek, więc wyruszyliśmy do Stajni Pociecha.

 

Uczestnicy projektu  pn: Pracownia Sztuk Różnych w ramach Pracowni Rekreacji i Turystyki  korzystając z pięknej pogody, wzięli udział w wycieczce do Stajni Warszawa – Stajnia Pociecha. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Wycieczkę zaczęliśmy od warsztatów w stajni, gdzie mogliśmy dotknąć i pogłaskać konie oraz usłyszeć ciekawostki o „końskim życiu”.

Chętne i odważne osoby mogły pojeździć konno. Część z nas pierwszy raz siedziała na końskim grzbiecie J Następnie  odbyły się warsztaty z alpakami. Te niezwykle sympatyczne zwierzęta podbiły nasze serca – kontakt z nimi, głaskanie, przytulanie oraz karmienie marchewką wyzwoliły pozytywne emocje w naszych Podopiecznych. Na zakończenie tej niezwykłej przygody odpoczęliśmy przy ognisku, jedząc kiełbaski i prowadząc rozmowy na łonie przyrody.

Projekt pn.: Pracownia Sztuk Różnych współfinansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zespół PSR

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

 

 

Inne aktualności

Walentynkowy szał w OD_PS

W ramach lutowych zajęć terapeutycznych prowadzono działania mające na celu rozwijanie kompetencji społecznych, poprawę komunikacji interpersonalnej oraz wzmacnianie samodzielności uczestników. W lutym obchodzono Walentynki, które

Czytaj więcej »

Podsumowanie

Minął kolejny okres funkcjonowania Domu Wsparcia Dziennego Nasz Zakątek stąd przed nami jakże miły obowiązek podsumowania trzyletniego okresu działalności naszego ośrodka.  Dom Wsparcia Dziennego Nasz

Czytaj więcej »

ZDROWA ZIMA W OD_PS

W styczniu uczestnicy brali udział w zajęciach prowadzonych w pracowni rehabilitacji, pracowni umiejętności praktycznych oraz pracowni kreatywnej.  Zajęcia miały na celu usprawnianie motoryki, rozwijanie samodzielności

Czytaj więcej »
Przejdź do treści